Kompetencje przyszłości, ekosystem innowacji, zielony przemysł – nowy nabór ekspertów - Izba Przemysłowo-Handlowa
Menu Zamknij

Aktualności

Kompetencje przyszłości, ekosystem innowacji, zielony przemysł – nowy nabór ekspertów

Rekrutacje ekspertów zostaje rozszerzona o 3 nowe dziedziny. Specjaliści z zakresu ekosystemu innowacji powinni mieć wiedzę i doświadczenie w takich obszarach, jak współpraca ze startupami, instytutami badawczymi, uczelniami czy samorządem gospodarczym.

W zielonym przemyśle chodzi o znajomość działań na rzecz zrównoważonej gospodarki (np. inwestycji w technologie przyjazne środowisku), niskoemisyjnego transportu, a także efektywności gospodarczej. Z kolei kompetencje przyszłości dotyczą kształcenia i rozwijania umiejętności miękkich i technicznych, w związku z czym specjaliści muszą znać się na tworzeniu kompleksowych rozwiązań w obrębie edukacji oraz podnoszenia kompetencji pracowników.

Do zgłoszeń zaproszeni są także eksperci w dziedzinie nowych modeli biznesowych, którzy dołączą do doktora Piotra Kaczmarka-Kurczaka, doktor Julii Siderskiej
i Rafała Trzaski, obecnie szkolących już menadżerów.

Kryteria

Podczas rekrutacji, poza wiedzą i doświadczeniem, jest uwzględnione wykształcenie, aktywność zawodowa i umiejętności w zakresie wystąpień publicznych. Wśród innych kryteriów są m.in. udział w projektach dotyczących rozwoju kompetencji związanych z przemysłem 4.0, targach lub seminariach z obszaru danej specjalizacji. Eksperci współpracujący z Platformą Przemysłu Przyszłości przygotowują analizy i opracowania. Biorą udział w webinariach, konferencjach, prezentacjach, a także prowadzą szkolenia (np. w formie Pokazów technologii przemysłu 4.0) oraz wykłady.

Zgłoszenia

Specjaliści, którzy chcą rozpocząć współpracę, powinni wypełnić formularz dostępny na podstronie Eksperci i wysłać go na adres rekrutacje@fppp.gov.pl.
Wspomniana podstrona zawiera też szczegółowe informacje o kryteriach naboru i zadaniach powierzanych zespołowi specjalistów. Skontaktuje się z osobami spełniającymi wskazane warunki, i zaprosi je na rozmowy kwalifikacyjne, umawiane najwcześniej po tygodniu od wysłania zgłoszenia.
Spotkania będą miały formę 15-minutowych prezentacji online.

Rozwój grupy eksperckiej

Zespół Ekspertów Platformy Przemysłu Przyszłości zaczęto budować w maju 2020 roku, wtedy też ruszył pierwszy nabór.
Obecnie szkoli firmy, przedsiębiorców i menadżerów z udziałem blisko 30 specjalistów. Eksperci PPP zajmują się jednym lub kilkoma obszarami przemysłu 4.0.
To np. automatyzacja i robotyzacja linii produkcyjnych, oprogramowanie zmniejszające koszty prototypowania, analityka danych, obliczenia prowadzone w chmurze lub na brzegu sieci. Z zespołem współpracują także osoby znające się sztucznej inteligencji, rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości i sieci 5G.

W zespole ekspertów PPP są jeszcze m.in.: Marek Ostafil, (cyberbezpieczeństwo i IIoT), Krzysztof Walas (sztuczna inteligencja), Piotr Świderski (programowanie robotów) czy Przemysław Kosek (VR i AR). Członkowie zespołu za wykonywane zadania otrzymują honoraria. Kolejni kandydaci do merytorycznej i praktycznej współpracy zachęcani są do przesyłania swoich zgłoszeń.
Z kolei, aby skorzystać ze wsparcia specjalistów PPP, warto śledzić  portal pod kątem webinariów, konferencji
i publikacji
 lub skontaktować się  mailowo albo telefonicznie.

Więcej szczegółów na stronie- Platforma Przemysłu Przyszłości

Wspierają nas

strona wspierana i rozwijana przez:
zpomyslami

Zaloguj się

Zarejestruj się

Resetuj hasło

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.