Chiny 2004 - Izba Przemysłowo-Handlowa
Menu Close

Chiny 2004

zostań członkiem

Izba Przemysłowo – Handlowa w Tarnowskich Górach organizuje misję gospodarczą do Chin w terminie od 1 do 11 listopada 2004 planowaną na ok. 10-12 dni. Przedsięwzięcie ma służyć nawiązaniu współpracy gospodarczej z przedsiębiorcami chińskimi, co powinno zaprocentować podobnie jak to miało miejsce w przypadku misji do Japonii podpisaniem stosownych porozumień i kontraktów z firmami chińskimi. Okazję do tego będą stanowić organizowane spotkania ze środowiskiem gospodarczym Chin(m.in. przedstawicielami samorządu gospodarczego, organizacji importerów oraz samych przedsiębiorców) a także uczestnictwo w imprezach targowych i wystawienniczych w Pekinie, Szanghaju i Hong Kongu czyli w regionach o dużym potencjale i dynamice gospodarczej. Gospodarka chińska jest obecnie najdynamiczniej rozwijającą się gospodarką na świecie i posiadającą ogromny potencjał eksportowy. Wizyta ta jest więc również niezwykle istotna z punktu widzenia zniesienia szeregu ograniczeń celnych w 2006 i w związku z tym sporymi możliwościami zalewu rynku polskiego przez towary chińskie.

W związku z tym planowane jest zebranie delegacji naszych przedsiębiorców reprezentujących różnorodne branże, m.in. górnictwo, bankowość i finanse, metalowa i maszynowa, elektroniczna i elektromechaniczna, turystyczna, materiałowo-surowcowa, ochrona zdrowia, budowlano-instalacyjna, informatyczna, włókienniczo-odzieżowa, motoryzacyjna, spożywcza, transportowa, projektowanie i ekspertyzy i inne. Misja posłuży również do nawiązania współpracy z organizacjami zrzeszającymi przedsiębiorców z tych regionów. Efektem niniejszej misji powinno być podpisane umów o współpracy, które ułatwią nawiązywanie kontaktów handlowych z partnerami chińskimi. Poza spotkaniami z przedsiębiorcami z Chin, w wolnym czasie przewidziano też zwiedzanie wielu atrakcji turystycznych tego zaliczanego do najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc na świecie jak np. Plac Niebiańskiego Spokoju. Mauzoleum Mao Zedonga Świątyni Nieba. Będzie można także przyjrzeć się z bliska takim obiektom i wizytówkom Chin, jak np. jak Wielki Mur, Zakazane Miasto, Letni i Zimowy Pałac Cesarski, Muzeum armii Terakotowej, Wielki Meczet, Fabryki Jedwabiu, Świątynia Nefrytowego Buddy, “Perła Orientu” w Szanghaju czy największe Oceanarium azjatyckie w Hong-Kongu.

Ze względu na duże zainteresowanie i ograniczoną liczbę miejsc prosimy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w misji o pilny kontakt z biurem IPH, gdzie można uzyskać dodatkowe informacje.

Wspierają nas

BGK
Lellek
PKO
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna
Fundusz Górnośląski S.A.
Śląski Fundusz Rozwoju
Urząd Miasta Tarnowskie Góry
strona wspierana i rozwijana przez:
zpomyslami

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.