Program "50 kW na start" - Dofinansowanie dla Instalacji Fotowoltaicznych - Izba Przemysłowo-Handlowa
Menu Close

Aktualności

zostań członkiem

Program “50 kW na start” – Dofinansowanie dla Instalacji Fotowoltaicznych

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach zaprasza do udziału w kolejnej edycji popularnego Programu “50 kW na start”, który rusza 15 kwietnia 2024 r.

Program oferuje dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne o mocy do 50 kW. Beneficjentami mogą być zgodnie z Załącznikiem I do rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 przedsiębiorstwa z sektorów objętych pomocą zgodną z rynkiem wewnętrznym.

Dofinansowanie może wynieść nawet 100% kosztów kwalifikowanych inwestycji, z możliwością otrzymania dotacji lub pożyczki. Fundusz przeznaczył 5 mln zł na dofinansowanie w tej edycji.

Nabór wniosków trwa od 15 kwietnia do 14 czerwca 2024 r. lub do wyczerpania alokacji. Szczegóły oraz wzory wniosków są dostępne na stronie: https://www.wfosigw.katowice.pl/program-50-kw-na-start-wspierajacyprzedsiewziecia-z-zakresu-odnawialnych-zrodel-energii.html

Potencjalni beneficjenci mogą uzyskać dodatkowe wyjaśnienia i konsultacje kontaktując się z Zespołem Doradców Energetycznych pod adresem: https://www.wfosigw.katowice.pl/kontakt-de2.html

Wspierają nas

BGK
Lellek
PKO
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna
Fundusz Górnośląski S.A.
Śląski Fundusz Rozwoju
Urząd Miasta Tarnowskie Góry
strona wspierana i rozwijana przez:
zpomyslami

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.